Jaka jest dla mnie dopuszczalna prędkość FPS?

W przypadku niektórych gier nadal można cieszyć się wspaniałymi garfikami przy niższej liczbie klatek na sekundę.

By on

Jaka jest dla mnie dopuszczalna prędkość FPS?

Czy jesteś zdezorientowany co do dopuszczalnego współczynnika FPS do grania w gry? Następnie ten artykuł pomoże Ci zwiększyć swoją wiedzę! Da ci pełną listę elementów, które mogą wpłynąć na twoją liczbę klatek na sekundę. Co więcej, po przeczytaniu tego zapisu będziesz w stanie dokonać dobrego wyboru, bez niepotrzebnego zwiększania swoich wydatków.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o akceptowalnym FPS

Rodzaj gry

Zanim będzie można podjąć decyzję dotyczącą prędkości swojego FPS, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest rodzaj gry, w którą grasz. Każda gra jest opracowana do pracy w określonej konfiguracji. Dlatego musisz wcześniej sprawdzić to.

Tempo gry

Tempo lub prędkość gry może być punktem odniesienia przy podejmowaniu decyzji o akceptowalnym FPS. Im wyższa gra, tym wyższa stawka Ramki na sekundę będzie wymagać. Ważne jest, abyś mógł nadążyć za aspektem szybkości rozgrywki.

Częstotliwość odświeżania monitora

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w tym przypadku, jest specyfikacja monitora. Innymi słowy, częstotliwość odświeżania twojego monitora będzie miała bezpośrednie połączenie z dopuszczalną prędkością FPS. Na przykład monitor 60 Hz zwraca tylko 60 obrazów na sekundę. Natomiast monitor 120 Hz może zwrócić 120 obrazów na sekundę. Nawet jeśli masz najlepszy model procesora, może nie działać!

Rzeczy, które wpływają na stawkę FPS

Sprzęt systemowy

Jeśli grasz w szybką grę przy użyciu przestarzałego procesora, może to wpłynąć na stawkę FPS. W związku z tym specyfikacja sprzętu jest tak samo ważna jak procesor graficzny.

Grafika i rozdzielczość

Zawsze, gdy wybierzesz konfigurację, która koncentruje się bardziej na wysokiej rozdzielczości. Współczynnik FPS automatycznie spada. Dzieje się tak dlatego, że twoje zasoby są wykorzystywane do ułatwiania wysokich wymagań jakości wizualnej.

Optymalizacja kodu i jego rozwój

Z każdym rokiem zmienia się proces rozwoju i optymalizacji gier. Dlatego, jeśli spróbujesz zagrać w starą grę na komputerze obecnej generacji, możesz nie cieszyć się wyższym współczynnikiem klatek na sekundę.

Znaczenie spójnego FPS

Aby uniknąć dużych wahań

Prawie każdy entuzjasta gier zaleci, aby stały FPS był lepszy niż zmienny. Dzieje się tak dlatego, że pozwala to na radzenie sobie z nagłymi spadkami prędkości, które mogą stwarzać problemy podczas grania w gry. W tym celu należy preferować stałą prędkość 30 FPS, zamiast wahania 50-60 FPS.

Aby poradzić sobie z sytuacyjnym spadkiem

Wielu z Was zauważyło, że w FPS spadły wartości oparte na lokalizacji lub sytuacji. Innymi słowy, gdy patrzysz w określonym kierunku lub przechodzisz przez podobną sytuację, następuje nagły spadek prędkości gry. Można to również zmniejszyć, zapewniając stały stały współczynnik FPS.

Idealna prędkość FPS do gier

Gry wyścigowe

Jeśli lubisz grać w gry wyścigowe, wtedy akceptowalna prędkość może wynosić około 30 FPS. Można to łatwo osiągnąć za pomocą głównego sprzętu i karty graficznej.

Dla strzelanek pierwszoosobowych

W przypadku gry wieloosobowej dopuszczalny FPS będzie wynosił około 60 ramek na sekundę. Natomiast to samo dla pojedynczego gracza może wynosić około 50 FPS.

W przypadku gier dla osób trzecich

Aby cieszyć się grą trzeciej osoby w jej pełnej pojemności, możesz rozważyć wybór ustawień dających prędkość 45 FPS. Podsumowując, jedyną rzeczą, którą gracze mogą ocenić pod koniec tego zapisu, jest to, że nie muszą inwestować w najlepsze systemy lub oprogramowanie, aby w pełni cieszyć się grą!

Dyskusja i komentarze

Udostępnij swoje komentarze
C
Cyber Consumer 1 year ago
Dear content creator,
Your page was so marvellous that it was soo helpful to me.
By the way keep up with the blog!
Good and useful to gamers like us..
I have a i5 9600k, gtx 1660 ti gpu with gigabyte z390 gaming x board!

YouTube content creator, - Cyber Consumer -
Follow me on Insta,
ww_cyber_consumer_ww
2 9
T
teddymetal 1 year ago
@Cyber Consumer stop pluggin yo yt
1 0
I
Intel HD Graphics 1 year ago
Only 10-15 FPS ;-) Incredible sloooooowmoooootion.
BTW: Good article.
2 2