Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem karty graficznej

Jeśli planujesz uaktualnić swój system, kupując nową kartę graficzną. Następnie należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

By on

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem karty graficznej

Najważniejszą częścią komputera do gier jest karta graficzna. Nawet jeśli twój system lub komputer jest wyposażony we wbudowany procesor graficzny, może nie wystarczyć do zwiększenia wymagań wizualnych współczesnych gier. Poza tym wydaje się, że przy każdej nowej generacji kart graficznych twórcy gier zwiększają swoje wymagania sprzętowe, aby zapewnić lepszą jakość gier. Czynniki, które należy rozważyć przed zakupem karty graficznej Jeśli planujesz uaktualnić swój system, kupując nową kartę graficzną. Następnie należy podjąć pewne ważne decyzje, zanim podejmiesz decyzję.

Przestrzeń i chłodzenie

Ciepło wytwarzane przez GPU jest bezpośrednio związane z jego wartością TDP. Ilekroć wartość TDP jest wyższa, wymaga ona lepszego projektu chłodzenia, który mógłby być większy i wymaga dodatkowych wentylatorów do równomiernego rozprowadzania ciepła. Może to dodatkowo spowodować problem, jeśli obudowa komputera nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić tę długą kartę graficzną. Ponadto obudowa komputera musi być dobrze wentylowana z właściwą cyrkulacją powietrza, szczególnie w przypadku kart graficznych wyższej klasy.

Wymagania dotyczące zasilania

Prawie wszystkie nowoczesne karty graficzne klasy średniej i wyższej wymagają odpowiedniego zasilania, aby działały prawidłowo. Dlatego przed zakupem karty graficznej należy zawsze sprawdzić, czy masz wystarczające zasilanie, aby zasilić tę kartę graficzną. Kilka innych pytań dotyczących zasilania, które należy zadać sobie, to:
  • Ile mocy zużyje pod obciążeniem?
  • Ile AMPS wymaga karta graficzna?

Pamięć

Pamięć RAM lub pamięć karty graficznej jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia. Do grania w najnowsze gry wystarcza 4 GB pamięci RAM. Jednak podczas aktualizacji do nowoczesnej karty graficznej należy wybrać pamięć o pojemności co najmniej 8 GB. Umożliwi to przyszłą weryfikację karty i pozwoli uniknąć częstej aktualizacji.

Niezawodność

Zakup GPU lub karty graficznej może być bardzo drogi. Dlatego należy wziąć pod uwagę także współczynnik niezawodności. Na przykład nawet użytkownicy karty graficznej NVIDIA RTX 2080 Ti musieli początkowo napotkać na kilka problemów, niezależnie od jej rankingu jakości. Ciepło karty graficznej Te problemy obejmowały takie rzeczy jak nagłe awarie, artefakty lub karty niedziałające i niebieskie ekrany. Poza tym należy również skupić się na problemach, które mogą mieć wpływ na sterowniki GPU, wentylatory i oprogramowanie układowe. Reputacja marki dostawcy sprzętu jest również kluczową kwestią do rozważenia.

Obecna zdolność procesora

Wyobraź sobie, że kupiłeś kartę graficzną o najnowszej specyfikacji. Ale procesor, który obecnie posiadasz, jest starszym modelem. Co się stanie w takiej sytuacji? Zwiększy to możliwość wąskich gardeł, które drastycznie zmniejszą wydajność twojego sprzętu. Upewnij się więc, czy masz aktualne możliwości procesora w porównaniu do wybranego GPU. Innymi słowy, oba powinny być w stanie przyjąć taką samą ilość obciążenia przetwarzania. Zapewni to płynną rozgrywkę. Wąskie gardło procesora karty graficznej

Kompatybilność płyty głównej

Aby GPU działało, najpierw musi być kompatybilne z płytą główną. Niezależnie od tego, czy masz zintegrowaną, czy dedykowaną kartę graficzną, potrzebujesz portu PCIe do podłączenia nowego. Istnieją jednak trzy różne wersje tych automatów, dlatego sprawdzenie kompatybilności jest koniecznością. Podobnie, zanim będzie można zainstalować kartę graficzną, należy sprawdzić, czy jest gotowa do UEFI. Ponieważ większość procesorów graficznych, te dni są wyposażone w tę nową funkcję. Z kolei starszy system BIOS może nie być zgodny z nowoczesną kartą graficzną i spowoduje pojawienie się pustego ekranu.

Twój budżet

W końcu! Twój budżet również odgrywa kluczową rolę przy wyborze nowej karty graficznej. Dzieje się tak dlatego, że konieczne może być uaktualnienie innego związanego z nim sprzętu, takiego jak płyta główna, procesor i zasilacz. Poza tym możesz nawet skończyć inwestować w zakup nowego komputera z większą przestrzenią i odpowiednim przepływem powietrza. Komputer do gier Ostatecznie potencjalny nabywca GPU musi pamiętać, że nowoczesne karty poziomu głównego mogą również zdziałać cuda bez większego wysiłku. W związku z tym należy rozważyć unikanie najnowszych najlepszych kart graficznych ze względu na ich przesadną cenę i niski stosunek wydajności do wartości. Co więcej, mogą wymagać bardziej ekstremalnej konfiguracji i są bardziej podatne na awarie procesowe z powodu przegrzania i niższej awarii. Przykładami takich kart graficznych są seria TITAN firmy NVIDIA i jednostki z dwoma GPU, takie jak Radeon 295x2 firmy AMD i GTX 690 firmy NVIDIA.

Dyskusja i komentarze

Udostępnij swoje komentarze