Jaká je přijatelná rychlost FPS pro mě?

U některých her si můžete stále užívat skvělé garfy s nižšími rychlostmi.

By on

Jaká je přijatelná rychlost FPS pro mě?

Jste zmatená, co je přijatelná míra FPS pro hraní her? Pak vám tento článek pomůže zvýšit vaše znalosti! Poskytne vám úplný seznam prvků, které mohou ovlivnit vaše rychlosti Frames Per Second. Kromě toho po přečtení zápisu budete moci provést zvukovou volbu, aniž byste zbytečně přidávali své výdaje.

Faktory, které je třeba zvážit při rozhodování o přijatelném FPS

Typ hry

Než budete moci skutečně rozhodnout o vaší rychlosti FPS, existuje řada faktorů, které je třeba zvážit. Jedním z nich je typ hry, o které se chystáte hrát. Každá hra je vyvinuta pro práci na určité konfiguraci. Potřebujete to předem projít kontrolou.

Tempo hry

Tempo nebo rychlost hry mohou být také referenčním bodem při rozhodování o přijatelném FPS. Čím rychlejší je hra, tím vyšší je požadovaná rychlost framů za sekundu. Je důležité, abyste mohli držet krok s rychlostí hry.

Obnovovací frekvence monitoru

Poslední faktor, který je třeba zvážit, je v tomto případě specifikace vašeho monitoru. Jinými slovy, obnovovací frekvence monitoru bude mít přímé spojení s přijatelnou rychlostí FPS. Například, 60Hz monitor vrátí pouze 60 snímků za sekundu. Zatímco 120Hz monitor může vrátit 120 snímků za sekundu. Takže i když máte nejlepší model CPU, nemusí to fungovat!

Věci, které ovlivňují rychlost FPS

Hardware systému

Pokud hrajete hra s rychlým tempem pomocí zastaralého procesoru, může to mít vliv na rychlost FPS. Proto je specifikace vašeho hardwaru stejně důležitá jako GPU.

Grafika a rozlišení

Kdykoli se rozhodnete pro konfiguraci, která se více zaměřuje na vysoké rozlišení. Rychlost FPS automaticky klesá. Je to proto, že vaše zdroje jsou využívány k usnadnění vysokého požadavku na vizuální kvalitu.

Optimalizace a vývoj kódu

Každým rokem se vývoj a optimalizace hry mění. Proto se při pokusu o přehrání staré hry na PC vaší generace nebudete moci využívat vyšší sazbu Frame Per Second.

Význam konzistentní FPS

Chcete-li se vyhnout vysokým fluktuacím

Téměř každý nadšenec her, doporučuje, aby konstantní FPS byl lepší než kolísavý. Je to proto, že to vám umožní řešit náhlé poklesy rychlosti, které mohou při hraní her vytvořit problém. K tomu bychom měli upřednostňovat konstantní rychlost 30 FPS, než kolísavou hodnotu 50-60 FPS.

Řešit situační pokles

Mnoho z vás může mít v FPS zaznamenané, lokalizační nebo situační poklesy. Jinými slovy, vždy, když se podíváte na určitý směr nebo procházíte podobnou situací, dojde k náhlému poklesu rychlosti hry. To lze také snížit tím, že zajistíte, že máte konstantní FPS.

Ideální rychlost hry pro hry FPS

Závodní hry

Pokud milujete hraní závodních her, přijatelná rychlost pro vás může být kolem 30 FPS. Toho lze snadno dosáhnout pomocí hlavního hardware a grafické karty.

Pro střelce první osoby

V případě hry pro více hráčů by bylo přijatelné FPS asi 60 snímků za sekundu. Zatímco stejná hra pro jednoho hráče může být kolem 50 FPS.

Pro hry třetích osob

Chcete-li si užít hru třetího hráče v plné kapacitě, můžete zvážit nastavení, které vám umožní rychlost 45 FPS. Celkově jedna věc, kterou mohou hráči odhadnout na konci tohoto zápisu, je to, že nemusejí investovat do špičkových systémů nebo softwarů, aby si plně užívali hru!

Diskuse a komentáře

Sdílejte své komentáře
C
Cyber Consumer 1 year ago
Dear content creator,
Your page was so marvellous that it was soo helpful to me.
By the way keep up with the blog!
Good and useful to gamers like us..
I have a i5 9600k, gtx 1660 ti gpu with gigabyte z390 gaming x board!

YouTube content creator, - Cyber Consumer -
Follow me on Insta,
ww_cyber_consumer_ww
2 9
F
frostinggambler 1 year ago
@Cyber Consumer stop pluggin yo yt
1 0
I
Intel HD Graphics 1 year ago
Only 10-15 FPS ;-) Incredible sloooooowmoooootion.
BTW: Good article.
2 2