Co je třeba zvážit před zakoupením grafické karty

Pokud jste plánovali upgrade vašeho systému zakoupením nové grafické karty. Pak jsou některé důležité faktory, které je třeba zvážit.

By on

Co je třeba zvážit před zakoupením grafické karty

Nejdůležitější součástí herního PC je grafická karta. Přestože váš systém nebo počítač je dodáván s integrovaným GPU, nemusí být dostatečný pro usnadnění vizuálně náročných požadavků moderních her. Kromě toho se zdá, že s každou novou generací grafických karet vývojáři hry zvyšují své hardwarové požadavky pro lepší kvalitu her. Faktory, které je třeba zvážit před zakoupením grafické karty Pokud jste plánovali upgrade vašeho systému zakoupením nové grafické karty. Pak existují některé důležité faktory, které musíte vzít v úvahu dříve, než přijde k rozhodnutí.

Prostor a chlazení

Teplo vyrobené GPU má přímou souvislost s jeho hodnotou TDP. Kdykoli je hodnota TDP na vyšší straně, vyžaduje lepší návrh chlazení, který může být větší a vyžaduje další ventilátory, aby rovnoměrně rozdělily teplo. To může dále způsobit problém, pokud váš počítač nemá dostatek místa pro umístění této dlouhé grafické karty. Kromě toho musí být vaše pouzdro počítače dobře větrané s řádnou cirkulací vzduchu, zejména pro high-end grafické karty.

Požadavky na napájení

Téměř všechny moderní grafické karty střední a vyšší třídy vyžadují, aby správně fungovalo elektrické napájení. Proto před zakoupením GPU byste měli vždy zkontrolovat, zda máte dostatek napájecího zdroje pro napájení této grafické karty. Několik dalších otázek týkajících se energetiky, které si musíte položit, jsou:
  • Kolik energie bude spotřebovat pod zatížením?
  • Kolik AMPS potřebuje grafická karta k práci?

Paměť

RAM nebo paměť grafické karty je dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit. Pro hraní většiny moderních her stačí 4GB RAM. Nicméně při modernizaci na moderní grafickou kartu byste měli zvolit paměť alespoň 8 GB. To vám umožní dokázat vaši kartu v budoucnu a ušetří vám to od nutnosti časté inovace.

Spolehlivost

Nákup GPU nebo grafické karty může být velmi drahé. Proto musíte zvážit také faktor spolehlivosti. Například dokonce i uživatelé grafické karty RTX 2080 Ti od NVIDIA museli nejprve čelit několika problémům bez ohledu na jejich kvalitní pořadí. Grafické karty Teplo Tyto problémy obsahovaly například náhlé pády, artefakty nebo karty nefungují a modré obrazovky. Kromě toho je třeba se soustředit na problémy, které mohou ovlivnit ovladače GPU, fanoušky a firmware. Reputace značky prodejce hardwaru je také důležitým bodem, který je třeba zvážit.

Aktuální kapacita CPU

Představte si, že jste si zakoupili grafickou kartu nejnovější specifikace. CPU, který máte v současné době, je však starší model. Co se v takovém případě stane? To zvýší pravděpodobnost úzkých míst, což drasticky sníží výkon vašeho hardwaru. Takže se ujistěte, zda máte v porovnání s vybranou GPU aktuální kapacitu CPU. Jinými slovy by oba měli mít možnost zpracovat stejné množství zpracování. Tím zajistíte, že budete mít hladký herní zážitek. Grafická karta

Kompatibilita s deskami

Aby vaše grafická karta fungovala, muselo by být nejprve kompatibilní s základní deskou. Ať už máte integrovanou nebo vyhrazenou grafickou kartu, potřebujete port PCIe pro připojení nového. Existují však tři různé verze těchto slotů, což je důvod, proč je nutná kontrola kompatibility. Stejně tak, než budete schopni nainstalovat grafickou kartu, je třeba zkontrolovat, zda je UEFI připravena. Vzhledem k tomu, že většina GPU, tyto dny přicházejí s touto novou funkcí. Starší systém BIOS, naopak, nemusí být kompatibilní s moderní grafickou kartou a bude mít za následek prázdnou obrazovku.

Váš rozpočet

Nakonec! Váš rozpočet také hraje zásadní roli při výběru nové grafické karty. Je to proto, že budete muset upgradovat další související hardware, jako je základní deska, CPU a PSU. Kromě toho můžete dokonce dokončit investice do nákupu nového počítačového pouzdra s větším prostorem a správným proudem vzduchu. Herní PC Nakonec potenciální kupující GPU musí pamatovat na to, že moderní karty s běžnou úrovní mohou také dělat zázraky bez velkého potíží. Měli byste tedy zvážit vyhnout se nejnovějším nejnovějším grafickým kartám, a to kvůli jejich nadměrné ceně a poměru nízké výkonnosti. Ještě více, mohou vyžadovat extrémnější nastavení a jsou náchylnější k selhání procesu v důsledku přehřátí a selhání chladiče. Příklady takových grafických karet jsou řada TITAN NVIDIA a jednotky s dvojitým GPU, jako jsou Radeon 295x2 od AMD a GTX 690 od NVIDIA.

Diskuse a komentáře

Sdílejte své komentáře