PC Oyunlarında Ultra VS Yüksek Kalite Ayarları

Her oyuncunun PC oyunları için ideal ayar hakkında farklı bir fikri vardır. Ancak çoğu durumda, Yüksek kaliteli bir grafik yapılandırması seçerek gitmek yoludur.

By on

PC Oyunlarında Ultra VS Yüksek Kalite Ayarları

Bilgisayarda sanal oyunlar oynamayı seven her birey bazen biraz kafa karıştırır. Genellikle grafik ayarı veya yapılandırması ile ilgilidir, bir oyuncunun PC oyunları söz konusu olduğunda tercih etmesi gerekir. En çok tartışılan ayar türlerinden ikisi Ultra ve Yüksek kalitedir. Pek çok kişi Ultra konfigürasyonun yolunda gittiğini düşünürken, bazılarına katılmayabilirler. Bu yazıda, bu iki grafik yapılandırmasıyla ilgili her şeyi size anlatacağız. Ayrıca, tipik bir oyun üzerindeki etkilerini bile vurguluyor.

Ultra kaliteli grafik ayarı nedir?

Ultra kaliteli grafik ayarı, oyun oynarken ayarlayabileceğiniz en yüksek yapılandırma türüdür. Ultra grafik ayarının en belirgin özelliği oyunun görsel netliğini arttırmasıdır. Böylece, net ve net bir görsel ekranın hayranı iseniz, o zaman bu sizin için bir konfigürasyondur. Bununla birlikte, Ultra kaliteli grafik ayarının bir dezavantajı vardır. Bu, konfigürasyonun ağır işleme yönü ile ilgilidir. Ray İzleme, Global Aydınlatma ve Anti Aliasing gibi faktörler nedeniyle olur. Daha da fazlası, bir kerede kaynaklarınızın çoğunu kullandığınız için. Bu da Saniyede Karede daha düşük bir oranla sonuçlanır.

Yüksek kaliteli grafik ayarı nedir?

Yüksek kaliteli grafik yapılandırması, bir PC oyunu için kullanılabilen en iyi ikinci ayardır. Daha hızlı saniyede kare veya FPS hızının keyfini çıkarmanızı sağlar. Başka bir deyişle, aşırı hızlarından dolayı daha yüksek bir yenileme hızı gerektiren oyunlar için idealdir. Bununla birlikte, yüksek grafikli bir yapılandırmanın çözünürlük kalitesi nispeten daha düşük olabilir. Bu grafik ayarıyla ilgili diğer ayırt edici unsur ise yoğun işlem gerektirmemesi. Bu, donanımınıza biraz yumuşak davrandığı ve düzgün çalışması için fazla kaynağa ihtiyaç duymadığı anlamına gelir.

Yüksek ve Ultra grafik ayarları arasındaki fark nedir?

1. çözünürlük

İki grafik ayarı arasındaki ilk karşılaştırma noktası, çözünürlük veya ekran netliği ile ilgilidir. Ultra durumunda, çoğu oyun için% 5 veya% 10 görsel iyileştirme elde edilebilir. Ancak, Tomb Raider'in Yükselişi, Witchcraft 3 ve Av gibi daha yüksek bir fark yüzdesi gösterebilecek birkaç oyun var.

2. Saniyedeki Kare Sayısı

Görsel netliğin yanı sıra, bir oyunun kalitesi de hızına veya FPS hızına bağlıdır. Ultra ayarı “Oyun Kasabası'nın Konuşması” haline gelse de, genel performans seviyesini hala yükseltmiyor. Bunun nedeni, Ultra kaliteli konfigürasyonda FPS'nin kolayca% 20 ila% 30 düşebilmesidir. Bu teoriyi ispatlayan oyunlardan bazıları The Decision, Rainbow Six Siege ve Dishonored 2.

Yüksek ve Ultra grafikler arasında seçim yapmak için ideal ayar nedir?

Her oyuncunun PC oyunları için ideal ayar hakkında farklı bir fikri vardır. Ancak çoğu durumda, Yüksek kaliteli bir grafik yapılandırması seçerek gitmek yoludur. Aynı hissetmemizin nedeni bu birkaç temel noktadan kaynaklanıyor:
  1. Ultra ile görsel açıdan önemli bir fark yok.
  2. Ultra ayarlar, FPS hızında dik bir düşüşe neden olabilir.
  3. Ultra için donanım gereksinimleri daha pahalıdır.
Genel olarak, Yüksek kalite ayarını kullanırken 60FPS üretebilen bir grafik kartınız varsa. O zaman bir yükseltme için gerek yoktur. O da size ileri seviye bir oyun deneyimi yaşatmak için izin verecektir.

Tartışma ve Yorumlar

Yorumlarınızı paylaşın
F
Filip 1 year ago
"Witchcraft III"? Don't you mean "The Witcher III"?
0 0
Y
yoisydiesel 1 year ago
Hii there a nice work. Keep the work good. https://www.funofphone.com/
0 0