Czym są wąskie gardła CPU lub GPU?

Czy otrzymujesz nagłe krople ramki? możesz mieć wąskie gardło.

By on

Czym są wąskie gardła CPU lub GPU?

Jako gracz natknąłeś się na sytuację, w której nagle spada prędkość twojej gry? Może to być spowodowane wąskim gardłem procesora lub GPU. Termin "wąskie gardło" można po prostu wytłumaczyć jako mechanizm zatkania. Może to w dużym stopniu wpłynąć na wydajność twojego sprzętu. Poza tym może nawet przeszkadzać w grze, zmniejszając częstotliwość odświeżania. Jeśli nie znasz terminu "wąskie gardła", ten artykuł jest dla Ciebie niezbędny. Poniżej wyjaśnimy dwa główne typy elementów wąskiego gardła. Co więcej, podkreślimy nawet czynniki, które je powodują i jak można je poprawić.

Wąskie gardła procesora

1. Co to jest?

Procesor jest jednym z głównych składników twojego sprzętu. Służy do przetwarzania i przesyłania danych w celu zapewnienia dobrej gry. Jeśli jednak procesor nie jest w stanie wykonać któregokolwiek z zadań wystarczająco szybko, może to spowodować opóźnienie. Jest to znane jako wąskie gardło procesora. Niektóre z gier, które mogą odnieść sukces z powodu wąskiego gardła procesora to: -
  • Miasta Skylines
  • Civilization V
  • Assassins Creed

2. Co powoduje wąskie gardło procesora?

Oprócz wyżej wymienionego powodu istnieje również wiele innych. Jedną z nich jest konfiguracja twojego procesora w porównaniu z GPU. Jeśli procesor nie będzie w stanie nadążyć za szybkością procesora graficznego, pozostanie w tyle i spowoduje wąskie gardło. Przykładem jest karta graficzna GTX 1080 Ti z procesorem 5. generacji AMD A6. Tak więc, mówimy, marka, model, a także specyfikacja procesora, jest kluczowym elementem do rozważenia.

3. Jak można to poprawić?

  • Poprzez dopasowanie specyfikacji procesora do GPU.
  • Równoważenie obciążenia procesora umieszczonego na procesorze.

GPU wąskie gardła?

1. Co to jest?

Karta graficzna komputera to kolejny element, który może spowodować wąskie gardło lub zatkanie. Tylko tym razem opiera się wyłącznie na GPU systemu. Sytuacja ta może wpłynąć na rozdzielczość gry i drastycznie obniżyć wskaźnik FPS. Ogólna koncepcja jest taka sama jak wąskie gardło procesora, co również powoduje efekt opóźnienia. Oto lista kilku gier, na które może mieć wpływ wąskie gardło GPU: -
  • Wiedźmin 3
  • Dying Light
  • Borderlands 2

2. Co powoduje wąskie gardło GPU?

Najczęstszym powodem pojawienia się wąskiego gardła GPU jest wyższa konfiguracja procesora. Oto przykład wyjaśnienia tego samego. Wyobraź sobie, że używasz najnowszego procesora Intel Core i7 8700 K. Jednak sparowałeś go z GPU GT 1030. Ponieważ procesor jest wystarczająco silny, aby szybko przesyłać dane. Przestarzały układ GPU nie będzie w stanie nadążyć za prędkością. W związku z tym spowoduje to wąskie gardło GPU.

3. Jak można to poprawić?

  • Poprzez dopasowanie specyfikacji procesora graficznego do procesora.
  • Równoważenie obciążenia przetwarzania nałożonego na GPU.
Następnym razem staniesz twarzą w twarz z podobną sytuacją. Pamiętaj, aby pamiętać o tych prostych faktach, aby poprawić wrażenia z gier.

Dyskusja i komentarze

Udostępnij swoje komentarze
T
test 1 year ago
ssddfsz sqd
10 1